Esperal

Wszywki esperalu – tanio – Warszawa

Co to jest Esperal?

Esperal jest lekiem stosowanym w leczeniu nadużywania alkoholu. Chemicznie jest on inhibitorem dehydrogenazy aldehydowej, enzymu przekształcającego aldehyd octowy (główny metabolit alkoholu etylowego) do kwasu octowego. Innymi słowy esperal wszywka blokuje metabolizm alkoholu etylowego w wątrobie.

Dlatego w przypadku spożycia alkoholu etylowego, po wszczepieniu leku, dochodzi do wzrostu stężenia aldehydu octowego w organizmie i wystąpienia objawów zatrucia tym związkiem takich jak:

 • zaburzenia rytmu serca,
 • hipotonia,
 • zapaść sercowo-naczyniowa,
 • dławica piersiowa,
 • zawał serca,
 • zaburzenia neurologiczne,
 • obrzęk mózgu,
 • krwotoki w ośrodkowym układzie nerwowym.

Leczenie uzależnień od alkoholu

Interesuje Cię leczenie uzależnień od alkoholu? Wszywki esperalu mogą być najlepszym rozwiązaniem. Jak wiadomo, leczenie uzależnień od alkoholu nie jest proste. Wymaga ogromnej pracy zarówno terapeuty, jak i pacjenta. W moim gabinecie oferuję wszywki esperalu, czyli rozwiązanie, które jest skutecznym uzupełnieniem samej terapii alkoholowej. Na czym to dokładnie polega?

Esperal to tabletka, którą doświadczony chirurg umieszcza pod skórą, najczęściej pod łopatką lub na pośladku. Sam środek przez kolejne miesiące uwalnia się do krwiobiegu, wywołując przykre dolegliwości po spożyciu alkoholu. Fatalne samopoczucie, a nawet realne zagrożenie dla zdrowia i życia sprawiają, że esperal działa zniechęcająco do spożywania alkoholu. W dodatku esperal – wszywka sprawia, że po ewentualnym spożyciu alkoholu osoba uzależniona zamiast odczuć pozytywny skutek w postaci odprężenia, odczuwa przykre konsekwencje. Taka terapia awersyjna wywołuje wstręt do substancji, od których chcemy się uniezależnić.

Wymuszenie abstynencji pozwala na zmianę nawyków i tym samym pomaga przejść terapię odwykową. Kilka do kilkunastu miesięcy to czas, kiedy organizm może się zregenerować. Wszywki esperalu są swoistymi strażnikami, podczas głodu alkoholowego, podczas zmagania się z huśtawką nastrojów, z rozdrażnieniem. Niektórzy pacjenci odczuwają lęk przed nieprzyjemnymi dolegliwościami tak silny, że świadomie rezygnują z alkoholu. Substancja czynna silnie działająca w połączeniu z alkoholem przeciwdziała budowaniu pozytywnych skojarzeń z alkoholem. Wywołanie awersji do przyjmowania płynów wysokoprocentowych jest możliwe dzięki temu, że już kilka minut po spożyciu alkoholu pojawiają się nieprzyjemne objawy i utrzymują się od kilku do kilkunastu godzin. Nudności, wymioty, bóle i zawroty głowy, duszności, nagłe skoki ciśnienia, pocenie się i inne objawy są skutecznym odstraszaczem. Oczywiście zawsze trzeba pamiętać, że spożycie alkoholu w połączniu z esperalem może skończyć się zawałem serca i śmiercią.

Decydując się na wszywkę alkoholową trzeba mieć na uwadze, że substancja ta będzie oddziaływać na organizm przez długi czas. Zazwyczaj jest to około dziesięciu miesięcy, ale niektórzy odczuwają działanie esperalu nawet do roku czasu od wszczepienia implantu. Dlatego chcąc korzystać z tej metody leczenia uzależnienia, należy być pewnym swojej decyzji i dobrze rozumieć sposób działania preparatu.

Komu można polecić esperal? Wszywki esperalu są polecane przede wszystkim osobom, które z własnej woli chcą podjąć walkę z nałogiem, ale potrzebują wsparcia i elementu, który skutecznie powstrzyma ich przed spożyciem trunku, wtedy gdy odczują nagły i trudny do pokonania głód alkoholowy.

Zaszycie alkoholowe

Oczywiście stosując esperal trzeba pamiętać, że leczenie uzależnień od alkoholu wymaga kompleksowego podejścia i nie może się opierać wyłącznie na tej metodzie.

Chcąc z pomocą esperalu pomóc komuś bliskiemu trzeba wiedzieć, że leczenie wymaga zgody pacjenta i nie jest refundowane w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Niemniej jednak warto się zdecydować na zaszycie alkoholowe. Cena w moim gabinecie jest przystępna i nie rujnuje domowego budżetu. Opinie dotyczące esperalu są oczywiście bardzo zróżnicowane. Wszystko zależy od oczekiwań. Ci, którzy uważają, że disulfiram nie działa najczęściej oczekują, że lek sprawi, że stracą ochotę na alkohol. W praktyce nadal ciągnie ich do alkoholu, bo esperal ma przede wszystkim oddziaływać na nastawienie psychiczne. Najlepsze rezultaty można osiągnąć, wtedy gdy wszywkę alkoholową zastosuje się w połączeniu z rozpoczęciem terapii leczenia uzależnień.

Esperal – tanio jest dostępny w mieście Warszawa. Skontaktuj się i dowiedz się więcej!

Wszycie esperalu

Zabieg implantacji (wszycia) esperalu zawsze wykonuje doświadczony chirurg w znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu wszycie esperalu jest całkowicie bezbolesne. Ponadto warto wiedzieć, że sam w sobie implant, który uwalnia stopniowo do krwi disulfiram, jest całkowicie obojętny dla organizmu. O ile pacjent nie spożyje alkoholu w dowolnej postaci, nie będzie żadnych skutków ubocznych. Lekarz wykonujący zabieg, dopasowuje dawkę substancji do stanu pacjenta, jego wieku i stopnia rozwoju choroby.

Po zabiegu implantacji esperalu obowiązuje bezwzględny zakaz spożywania napojów alkoholowych. Trzeba pamiętać, że spożycie alkoholu w trakcie leczenia esperalem może powodować wystąpienie objawów zagrażających życiu. Objawy nietolerancji alkoholu mogą wystąpić także po zastosowaniu płynów zawierających alkohol (np. płyny do płukania jamy ustnej, sosy, ocet, syropy przeciwkaszlowe, środki rozgrzewające, płyny po goleniu i inne kosmetyki zawierające alkohol). Trzeba pamiętać, że podskórne zaszycie uniemożliwia samodzielne pozbycie się substancji i tym samym stanowi o wiele bardziej pewne rozwiązanie niż tabletki z tą samą substancją, które należy przyjmować regularnie i których przyjmowanie można zaniechać.

Ciąża i laktacja

Esperalu nie można stosować w ciąży i w okresie karmienia piersią. Esperalu nie stosuje się też w sytuacjach:

 • Nadwrażliwości na Esperal i tiokarbaminiany,
 • Stanu upojenia alkoholowego, spożywania napojów zawierających alkohol etylowy lub stosowania preparatów zawierających alkohol w ciągu ostatnich 12 godzin przed zabiegiem,
 • Stwierdzonej niewydolności serca, choroby niedokrwiennej serca, nadciśnienia tętniczego, przebytej niewydolności krążenia obwodowego,
 • Zaburzeń psychicznych, psychoz (z wyjątkiem przebytych ostrych psychoz alkoholowych) i prób samobójczych w wywiadzie.

Warszawa – tu znajdziesz mój gabinet

Odpowiednie leczenie uzależnień od alkoholu wspierane esperalem od lat przynosi efekty. Musisz jednak pamiętać, że sam lek nie zastąpi terapii, choć skutecznie powstrzyma Cię przed spożywaniem alkoholu. Sam zabieg musi zostać przeprowadzony pod czujnym okiem doświadczonego chirurga. Jeśli jesteś zainteresowany, serdecznie zapraszam do kontaktu pod wskazanym numerem telefonu lub poprzez formularz kontaktowy z zakładce „Kontakt”. Gdzie mnie znajdziesz? Warszawa i okolice.